Merak Ettikleriniz

Derslere nasıl katılabilirim/kayıt yaptırabilirim?
Her dönem başında sitemizde oluşturacağımız formu doldurmanız gerekmektedir. Sonrasında hocalarımız sizinle iletişime geçecektir.

Derslere katılmak için hangi seviyede olmam gerekir/dersin işleyişi nasıldır?
Açılan derslerin hiçbiri için belirli bir seviye sınırlandırılması gerekmemektedir.Bir derste yeni başlayan insanlar olabileceği gibi daha ileri seviyeler de bulunabilmektedir.Dersler için bir seviye ayrımı bulunmamasının sebebi derse gelen her kişiyle dersi veren kişinin ayrı ayrı ilgilenmesidir. Derslere başlamak için hiçbir ön gitar veya müzik bilgisi gerekmemektedir. Nota öğretimi dahil her bilgi derslerde verilecektir.

Bir hafta içinde kaç derse katılmam gerekir?
Haftada bir saat gitar dersine, bir saat de armoni dersine katılmanız zorunludur. Derslere devam etmediğiniz takdirde ders alma hakkınızı kaybedebilirsiniz.

Ders saatleri ne zamandır, ders programını nasıl öğrenebilirim?
Ders saatleri add-drop haftasından sonra belli olup, eğitmenler tarafından birebir ulaşılıp söylenecektir.

Topluluğun yeri nerededir?
Yemekhanenin yanındaki toplululuklar barakası içerisinde girince en sonda, sağdaki kapıdır.

Derslere katılmak için gitarımın olması şart mıdır?
İlk 1-2 hafta belki gitar olmadan idare edilebilir ancak bundan sonra bir gitarınız kesinlikle olmalıdır. Çünkü klasik gitar temel olarak sizin kendi kendinize çalışmanıza dayalı olarak öğrenilir ve çalışmak için de bir gitara ihtiyacınız olacaktır.

Gitar almak istiyorum, ne tavsiye edersininiz ve ne yapmam gerekir?
Topluluğumuz talep olduğu taktirde her dönem başında dersler başladıktan sonra gitar alımları yapmaktadır. Bu sayede gitarın fiyatı normalde olacağından daha ucuza gelmektedir. Bunun dışında eğer kendi başınıza gitar almak istiyorsanız, yanınıza gitardan anlayan tecrübeli birisini almanız (gitar sadece görünüşü itibariyle değerlendirilebilecek bir şey olmadığı ve kalite bazen aynı model içinde bile çok değişebileceğinden) kesinlikle sizin yararınıza olacaktır.

Derslere gitarımı getirmeli miyim, toplulukta gitar var mı?
Topluluğumuzda gitarlarımız bulunmaktadır, ancak bu gitarlar gitarını bir sebeple o gün için getirememiş olan sayılı kişiye yeteceği için gitarınızı getirmeniz gerekecektir. Aksi taktirde derslerde çalacak gitar bulamayabilirsiniz.

ODTÜ öğrencisi değilim dışardan da derslere katılmam mümkün mü?
Derslerimiz dışarıdan gelenlere de açık ancak ODTÜ yerleşkesi içine giriş için bizim yapabileceğimiz bir yardım bulunmamaktadır. Bu sebepten eğer yerleşke içine kendi imkanlarınızla girebiliyorsanız, derslerimize katılabilirsiniz.

Topluluk etkinlikleri hakkında nereden bilgi edinebilirim?
Sitemizin yanı sıra, topluluk mailine (odtuklasikgitar@gmail.com) yazarak ya da facebook grubumuzu takip ederek her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

Comments are closed.